WK Ślusarz 2022/2023 WKG 2015/16 WKG 2016/17 WKG 2017/2018 WKSlusarz 2015/16 WK Ślusarz 2016/17 WK Ślusarz 2017/18 WK Ślusarz 2018/19 Wolontariat Konkursy Archiwum galerii

Z życia Szkoły

WK Ślusarz 2022/2023

W dniu  14-go kwietnia 2023r.  odbyła się kolejna już XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych  w Szprotawie. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym.  Na początku trzeba było zmierzyć się z częścią teoretyczną czyli testem jednokrotnego wyboru  40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać mocowanie z dociskiem  wg rysunku wykonawczego z dużą dokładnością.

Wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce w konkursie indywidualnym zajął I miejsce zajął Paweł Bogusz ,II miejsce przypadło Jakubowi Rychły , uczniowie  Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie  , na III miejscu znalazł się z Kewin Nowak z  ZSTiB w Szprotawie.

Natomiast  rywalizacja drużynowa przedstawiała się następująco na miejscu I- Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie, na miejscu  II Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania a na III miejscu Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie.

Nagrody ufundowane przez sponsorów  cieszyły oko uczestników i organizatorów ….

  Tradycją konkursu jest to, że każdy jego uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową. W  tym roku dzięki sponsorom: firmie NORD, LAKOS, HOSZMAN SCHODY I DRZWI oraz  Starostwu Powiatowemu w Żaganiu nagrody rzeczowe były cudowne i wartościowe.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Klasyfikacja indywidualna uczestników i szkół oraz materiały konkursowe znajdują się w załącznikach.


Sponsorzy:

                       

                                                             Pan  Paweł Chylak 


      Załączniki:

       rysunek_konkurs01.2023.pdf

        Test_Konkurs_Slusarski_etap_wojewodzki_2022_bezodpowiedzi.docx

       Wyniki_klasyfikacji_druzynowej_i_indywidualnej_WKS_2023.docx  

       regulamin_WKS_XXII_edycji_2023.doc

       protokol_eliminacji_z_konkursu_rodo_zgoda_2023.doc