WK Ślusarz 2022/2023 WKG 2015/16 WKG 2016/17 WKG 2017/2018 WKSlusarz 2015/16 WK Ślusarz 2016/17 WK Ślusarz 2017/18 WK Ślusarz 2018/19 Wolontariat Konkursy Archiwum galerii

Z życia Szkoły

WKG 2017/2018

X jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny

Po raz kolejny byliśmy gospodarzami 2 etapu Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem: ,,Kreatywnie z mięsa mielonego".

Po eliminacjach szkolnych wyłoniono zespół, który reprezentował nas w etapie wojewódzkim, uczennice z kl. II Tac- Natalia Bachmatiuk i Martyna Wujda.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 6 szkół województwa lubuskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test teoretyczny a następnie przystąpili do części praktycznej. 

Pracę uczniów oceniała komisja w składzie:

-przewodniczacy: Wioletta Markulak - Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

-z-ca przewodniczącego Beata Krupa - Komitet Główny Konkursu

-Andrzej Kajfasz- właściciel restauracji "Kredens" i "Na szlaku smaku" w Szprotawie

-Agata Parfianowicz - nauczyciel w ZSP w Iłowej

-Helena Badecka - nauczyciel w ZSP w Nowej Soli.

Patronat sprawował Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Po 3 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zdobyli uczniowie ZSP w Iłowej - Piotr Badowski i Krzysztof Rutkowski za potrawę Pasztet z dzika z orzechami laskowymi i żurawiną na puree z batatów, z sosem jeżynowym i dipem z kurkami

II miejsce zajęły nasze uczennice za potrawę Roladkę z piersi kurczaka, otuloną szynką prosciutto, puree z groszku, karmelizowane buraczki z dresingiem pokryte delikatną chmurką

III miejsce zdobyły uczennice z ZSLiT w Gubinie za potrawę Słońca z ciasta francuskiego i mięsa mielonego z sosem czosnkowo-limonkowym i surówką z ogórka i pomarańczy.

 

Konkurs uświetnił pokaz gastronomiczny w wykonaniu kucharza z restauracji Kredens.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu, młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania składamy sponsorom nagród dla uczniów, sprzętu AGD.

Gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!