Szkolny Wolontariat

Kontakt

 • Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie.
  ul. Koszarowa 10
  67-300 Szprotawa
 • (68) 376 24 11

HARMONOGRAM NABORU 2023/2024

 1. 15.05 -  21.06.2023 składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej
 2. 23.06 - 10.07.2023 uzupełnianie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty
 3. 17.07.2023 – ogłoszenie przez Komisję Rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
 4. 17.07 - 20.07.2023 - potwierdzenie woli nauki poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły , zaświadczenia egzaminu ósmoklasisty i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w zawodzie
 5. 21.07.2023 – ogłoszenie przez Komisję Rekrutacyjną listy uczniów przyjętych do klasy pierwszej

Elektroniczna rekrutacja

 

Zapraszamy do Nas


 

Sponsorzy WKS 2023

Modernizacja kształcenia zawodowego

Nie bój się prosic o pomoc

 

Wtorek 30.05.2023

liczba odwiedzin: 1027064

Od Pasji do zawodu...

AKTUALNOŚCI

 • Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta oraz całą społeczność szkolną ZSTiB w Szprotawie na kiermasz ciast, loterię oraz koncert szkolnego zespołu, który odbędzie się 1 czerwca na boisku szkolnym ZSTiB 54 o godzinie 12:00

 • 23 maja 2023r, w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, czternasty raz uczniowie świętowali SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI biorąc udział w konkursach „Mistrz rachunków” oraz turnieju zespołowym. W Turnieju zespołowym I miejsce zajęła klasa 3Pai w składzie:

  1. Dopytała Maciek

  2. Żmijowska Natala 3. Urbaniak Grzegorz

  4. Rybarczyk Adrian

  II miejsce klasa 2Pci


 • Samorząd Uczniowski i Klub wolontariatu naszej Szkoły 15 maja rozpoczął zbiórkę na pomoc w leczeniu małego Olusia. 1 czerwca z Okazji Dnia Dziecka odbędzie się również koncert charytatywny naszego zespołu 54 Band, loteria oraz kiermasz ciast. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację tego cudownego chłopczyka.

  Cała społeczność szkolna życzy Olusiowi dużo zdrówka !!! Razem możemy więcej

 • We wtorek 16 marca w Żagańskim Pałacu mieliśmy przyjemność częstować naszymi potrawami najlepszych uczniów szkół podstawowych w województwie lubuskim wraz z opiekunami i przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

  Było to nie lada wyzwanie organizacyjne! Łącznie przygotowaliśmy ok 1400 kanapek!

 • Kolejne sukcesy naszych uczennic, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. 12.05.2023r w Zielonej Górze reprezentacja dziewcząt naszej szkoły ZSTiB w Szprotawie, w składzie : Julia Domańska, Martyna Sączawa, Izabela Szeremeta i Karolina Kędzior wzięła udział w finale wojewódzkim w piłce koszykowej 3×3. Po emocjonującej i zaciętej rywalizacji drużyna naszych wojowniczek zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medali tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego .

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Powiecie Żagańskim

  W dniu 12 maja w Starostwie Powiatu Żagańskiego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, podczas którego świętowały reprezentantki tych zawodów z całego powiatu. Z tej okazji młodzież naszej szkoły, z klas gastronomicznych przygotowała uroczysty poczęstunek, który umilił to spotkanie. A oto fotorelacja.


 • Dnia 12.04.2023r. młodzież naszej szkoły ( w dużej przewadze maturzystów ) udała sie na wycieczkę do malowniczej PRAGI. Zwiedzali min: katedrę sw. Wita, Pałac Królewski, Most Karola i stare miasto.

 • 28 kwietnia żegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Dzisiejsze spotkanie było dla Nich szczególnie uroczyste.
  To ostatnia okazja do podsumowania Ich pracy w ciągu czterech lat nauki, do refleksji i zadumy. Tradycyjnie odbyło sie wreczenie ANDRZEJEK. i w tym roku nie zabrakło ciekawych kategorii. Andrzeki otrzymali :

  • “PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI” - MAKSYMILIAN BANIUK oraz ZUZANNA KOWALSA
  • „FIFA-RAFA-Ł” RAFAŁ TROCHANOWSKI

  • “CICHY JAK MYSZ POD MIOTŁĄ” - ADAM GOLONKO

  • „KRÓL SCENY ” – ERYK STELMACH

 • W dniu 14-go kwietnia 2023r. odbyła się kolejna już XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Konkurs jest organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego o kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym. Na początku trzeba było zmierzyć się z częścią teoretyczną czyli testem jednokrotnego wyboru 40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać mocowanie z dociskiem wg rysunku wykonawczego z dużą dokładnością.

 • Uczeń ZSTiB w Szprotawie technikum mechanicznego z innowacją pożarniczą Paweł Kaliciński po zdobyciu drugiego miejsca w rozgrywkach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom” zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w dniu 14-go kwietnia 2023 w Żaganiu, Paweł musiał zmierzyć się z dużą konkurencją w ilości 24 osób, i tak Paweł został laureatem etapu wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zajmując 4 miejsce w województwie w III grupie wiekowej. W tym etapie turnieju ogólnie wzięły udział 72 osoby. Już dawno reprezentant naszej szkoły nie osiągnął tak wysokiej pozycji, zatem serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.